Golvlampa, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn, modellnr 1842. Tredelad fot i mässing. Höj- och sänkbar. Höjd: (minst) ca 100 cm - 1428 1016 - Metropol Auktioner
GOLVLAMPA, modell 1842, design Josef Frank, Firma Svensk Tenn. Belysning & Lampor - Golvlampor - Auctionet
Golvlampa Svenskt Tenn - Stockholms Auktionsverk
Lot-Art | JOSEF FRANK, GOLVLAMPA
Хайде да го направим напреднал панталони golvlampa 1842 kopia - sanela-arts.com
GOLVLAMPA, mässing, Typ 1842, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. Belysning & Lampor - Golvlampor - Auctionet
JOSEF FRANK, golvlampa, för Svenskt tenn, modellnr 1842. - Bukowskis
Auktionstipset - JOSEF FRANK Golvlampa, modell 1842, Firma Svenskt Tenn.
Sökresultat för Svenskt tenn 1842
Auktionstipset - JOSEF FRANK Golvlampa, "1842", Firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft.
253. Josef Frank - Kvalitetsauktion 15 september 2020
GOLVLAMPA, Josef Frank för Svenskt Tenn Modell G 1842. Belysning & Lampor - Golvlampor - Auctionet
JOSEF FRANK, golvlampa, modell 1842, Firma Svenskt Tenn 1940-tal. - Bukowskis
GOLVLAMPA, Firma Svenskt Tenn, modell 1842. Belysning & Lampor - Golvlampor - Auctionet