PAR LJUSSTAKAR MÄSSING SKULTUNA BRUK No 12, 12CM (ENA FOTEN NGT BUCKLIG, NGT REPIGA, LJUSMANSCHETTER SAKNAS) STÄMPLADE "SB" MED KRONA, TILLV. 1860-1870 - Göteborgs Pantbank
LJUSSTAKAR, ett par, mässing, barockstil, 1800-tal. - Bukowskis
Ljusstakar malm, mässing. 6 st. | auktionet
LJUSSTAKE, MÄSSING. Märkt EE. H. 19,5 cm. – Auktionshuset i Örebro AB