SOLGT. Kinesisk mille fleur tallerken og skål af porcelæn. 19.-20. årh. Diam. 25 og 19. (2) – Bruun Rasmussen Kunstauktioner
Ældre dame gemte vase i et halvt århundrede. Så blev den solgt for 60 millioner: »Det er et mirakel«